Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Będzie wzrost cen paliwa na 6-7 hrywen?

Będzie wzrost cen paliwa na 6-7 hrywen?

Zdęcie pobrano z http://bm.img.com.ua/berlin/storage/300x200/35419ad4ef9be5a8ec2f66f9453b32e9.jpgMinisterstwo infrastruktury po raz kolejny próbuje podwyższyć akcyzę na benzynę i i olej napędowy – propozycja o stopniowy wzrost stawek tego podatku już trafiła do Gabinetu Ministrów.

– Jasne, że zarabiamy mniej, lecz musimy rozpatrzyć pytanie o podwyższeniu akcyzy  – twierdzi minister Włodzimierz Kozak. Według Kozaka w ministerstwie liczą, że w ten sposób zdobędą środki dla polepszenia jakości dróg, co z kolei zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Chodzi o stopniowe zwiększenie akcyz do poziomu minimalnych środkowoeuropejskich stawek – na Ukrainie akcyzy na paliwo są najniższe w porównaniu z innymi krajami Europy.

Na Ukrainie stawki akcyzy za tonę benzyny kształtują się na poziomie 198 euro za tonę (dla oleju napędowego – 46-98 euro), w UE średnio – 466 euro za tonę.

W służbie prasowej Lukoila zaznaczają, że podwyższenie akcyzy trzykrotnie doprowadzi do zdrożenia paliwa na ukraińskich stacjach paliwowych na 6-7 UAH.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code