Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Bądźmy solidarni

Bądźmy solidarni

Polskie miasteczko Siemianowice Śląskie dołączyło do grona innych, którzy poprzez specjalne akcje charytatywne próbują po obaleniu reżimu Janukowicza pomóc mieszkańcom Ukrainy, a szczególnie tym, którzy mają polskie pochodzenie i uczestniczyli w akcjach protestacyjnych na terenie całego kraju.

Na przykładzie ulotki informacyjnej, opublikowanej w gazecie „Nowe Siemianowice”, możemy zobaczyć, jak szeroką akcję zaplanowały Siemianowice, dołączając do udziału w niej szkoły średnie oraz miejscowy samorząd. 
Podkreślić należy, że w akcję niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy mocno zaangażowany jest Kościół Katolicki. Wypada tu wspomnieć, że szczególnie bliskie relacje łączą mieszkańców Siemianowic Śląskich z polską parafią Przemienienia Pańskiego i Błogosławionego Jana Pawła II w Piotrowcach Niżnych na Bukowinie. Nie tak dawno zbieraliśmy ofiary z przeznaczeniem na budowę tamtejszego kościoła. W tragicznym w skutkach pożarze jedna z miejscowych rodzin (Wanda i Bolesław Gawluk) straciła dom wraz z dorobkiem całego życia. 1 marca br. o godz. 19.00. w sali Domu Parafialnego przy kościele św. Jana Sarkandra w Siemianowicach Śląskich – Bańgowie odbędzie się bal charytatywny, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc tej właśnie rodzinie. Bal poprzedzi zabawa dla dzieci od godziny 15.00. Pragniemy też poinformować, że Caritas Polska organizuje pomoc dla Ukrainy. Warto zaznaczyć, że jednym z koordynatorów rozdziału Pomocy we Lwowie jest ks. infułat Józef Pawliczek, wikariusz generalny Archidiecezji Lwowskiej, który pochodzi z naszej diecezji i przez wiele lat był kanclerzem naszej kurii. W najbliższą niedzielę przed siemianowickimi kościołami po każdej mszy św. prowadzona będzie zbiórka pieniędzy. Pieniądze można też wpłacać na konto Caritas Polska: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”. Jednocześnie na rzecz poszkodowanych został uruchomiony charytatywny SMS „POMAGAM” numer 72052, koszt 2,46 zł z VAT.

Na podstawie informacji gazety „Nowe Siemianowice”, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code