Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » „Artyści na szlaku” w Barze

„Artyści na szlaku” w Barze

Spektakl teatralny „Artyści na szlaku” w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Komedii przyciągnął do Domu Polskiego w podolskim Barze liczną publiczność.

Poza Polakami z tej miejscowości, Kamieńca Podolskiego i Winnicy na widowni znaleźli się także miejscowi działacze społeczni i kulturalni oraz przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

„Artyści na szlaku” to opowieść o ludziach estrady, którzy w czasach pożogi wojennej w czasach II Wojny Światowej ratowali dusze rodaków darując im chwile rozrywki, wzruszeń i pozornej normalności podczas organizowanych w najtrudniejszych nawet warunkach występów. Wraz z armią generała Władysława Andersa polscy artyści przeszli wojenny szlak ze skutej lodem Syberii, przez afrykańskie pustynie do Włoch, pod Monte Casino. Towarzysząc im, w odtworzonej na barskiej scenie podróży, widzowie doznali wielu emocjonujących chwil, przypomnieli sobie najpopularniejsze przedwojenne i wojenne utwory, poznali znane i nieznane fakty historyczne.

Poruszająca historia polskich artystów okresu wojennego i ich powojennych losów opowiedziana została w kunsztowny sposób przez czwórkę młodych aktorów Krakowskiego Teatru Komedii za sprawą Fundacji „Damy radę z kulturą” w ramach projektu „100 lat Radości z Niepodległości” realizowanego przy wsparciu KPRM.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 9 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code