Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Areszt Julii Tymoszenko komplikuje ruch Ukrainy do UE – Kwaśniewski

Areszt Julii Tymoszenko komplikuje ruch Ukrainy do UE – Kwaśniewski

Zdjęcie pobrane z rbc.uaAreszt lidera partii „Batkiwszczina” Julii Tymoszenko komplikuje pertraktacje pomiędzy Ukrainą a UE, dlatego władze i opozycja powinny wyrobić wspólny plan działań dla posuwaniu się kraju do Unię Europejską. O tym w czasie spotkania w Jałcie powiedział prezydent Polski (1995-2005) Aleksandr Kwaśniewski.

„Oczywiście, areszt Julija Timoszenko – to problem, który komplikuje sytuację. I w tej sytuacji niezbędne skuteczne pertraktacje. Członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej jest możliwe, jeżeli zbuduje i rozwinie wielopartyjne podejście do tego celu. Rządy zmieniają się ale wiemy jedną rzecz: jeżeli wy (władza i opozycja.) będziecie pracować nad swoim celem razem, będziecie mieć spore szanse osiągnąć to„, – zaznaczył Kwaśniewski.

Ósme Jałtańskie coroczne spotkanie „Ukraina i świat: wspólne wezwania, wspólna przyszłość” odbywa się z 15 po 18 września 2011 r. w Liwadyjskim pałacu w Jałcie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code