Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Arcybiskup UCG Szewczuk krytycznie o surogacji

Arcybiskup UCG Szewczuk krytycznie o surogacji

Fot. dt.ua

„Kto chce kupić w Europie dziecko, przyjeżdża na Ukrainę. To handel macierzyństwem, który w rzeczywistości oznacza dla kobiety niewolnictwo” – powiedział dziennikarzom vaticannews.va zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, abp Światosław Szewczuk.

W polskim prawie nie ma możliwości skorzystania z macierzyństwa zastępczego. Powoduje to,  że wiele par podpisuje umowy o surogację z obywatelkami Ukrainy, Rosji lub Gruzji, za którymi często stoją półlegalne, lub mafijne układy.

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego podkreślił, że rodzina powinna być oazą ochrony ludzkiej godności i życia. – Trudno wyobrazić sobie dramat kobiety, która musi oddać swoje dziecko. Niewyobrażalny jest też ból dziecka, które zostaje odebrane matce i sprzedane innej rodzinie zgodnie z tym nieludzkim kontraktem. Tragedie ukraińskich matek, które zmuszane są do handlu swoim macierzyństwem, nie zostały jeszcze w pełni zauważone przez nasze społeczeństwo – zwrócił uwagę abp Światosław Szewczuk.

Słowo Polskie za: vaticannews.va, 20 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code