Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Arcybiskup Mokrzycki przywiózł do Winnicy relikwie Jana Pawła ІІ (uaktualnione)

Arcybiskup Mokrzycki przywiózł do Winnicy relikwie Jana Pawła ІІ (uaktualnione)

Zdjęcie pobrano z katolickiego portalu credo-ua.orgNa początku lipca katolicy Winnicy witali arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który przekazał parafii Miłosierdzia Bożego na Tiażyłowie relikwie Jana Pawła ІІ. Metropolita lwowski celebrował uroczystą Mszę oraz wziął udział w bierzmowaniu licznej grupy osób dorosłych i  młodzieży.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy ma szczególne powiązania z osobą Papieża Polaka. Dużą ikonę Jezusa Miłosiernego, która znajduje się nad ołtarzem głównym kościoła, jak i całą świątynię zaocznie poświecił Papież Jan Paweł ІІ, podczas swojej wizyty do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w 1997 roku. Po poświęceniu obraz trafił na Ukrainę, a kościół na Tiażyłowie uzyskał status Sanktuarium. Proboszcz i budowniczy kościoła о. Kazimierz Dudek organizował przy świątyni parafialne centrum im. Janа Pawła ІІ, oraz otworzył chrześcijańskie przedszkole. Przy kościele stoi okazały pomnik Karola Wojtyły a od teraz na stałe zagoszczą także relikwie Papieża Polaka.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który w ciągu dziewięciu lat był drugim sekretarzem Jana Pawła ІІ, w kazaniu opowiedział o aktywnym trybie życia Papieża oraz o jego ewangelicznej prostocie w stosunku do ludzi. Metropolita wspominał, o tym, jak  każdy wieczór Papież w Watykanie błogosławił z okna swojej sypialni osób zebranych pod oknem, błogosławił Polskę i świat – „On podjeżdżał na wózku do okna swojego pokoju, my pomagaliśmy Janu Pawłu II wstać i oprzeć się na parapet. Papież stał obok otwartego okna i po krótkiej modlitwie czynił znak krzyża, błogosławiąc wszystkich”.

Zdjęcie pobrano z katolickiego portalu credo-ua.orgPodczas swojej pierwszej wizyty do Winnicy arcybiskup Mokrzycki udzielił sakramentu Bierzmowania 50 wiernym. W parafii Sanktuarium Bożego Miłosierdzia to Bierzmowanie było pierwszym za ostatnich pięć lat. Grupa młodzieży i dorosłych ustawiła się w dwa szeregi wzdłuż centralnego przejścia. Arcybiskup podchodził do każdego, robiąc znak krzyża na czele, mówił „Przyjmij Ducha Świętego. Pokój tobie”.

– Niech bliskość relikwii Jana Pawła ІІ zachęca was do częstszej komunii, spowiedzi oraz modlitwy. Bierzcie przykład z Papieża – życzył na koniec Mszy parafianom Sanktuarium Bożego Miłosierdzia metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki.

CREDO, opracowanie i tłumaczenie Ania Szłapak,

wideo Alona Gonczar

 

Wideo z przyjazdu arcybiskupa Mokrzyckiego do Winnicy

{youtube}QtgJ7X97xHE{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code