Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Żałoba na Greczanach

Żałoba na Greczanach

Tłumy ludzi przybyły do kościoła na chmielnickich Greczanach żeby pożegnać się z żołnierzem ukraińskiej Straży Granicznej Pawłem Dyjakiem, który zginął 12 lipca na Donbasie, podczas rutynowej kontroli obszaru przygranicznego z Rosją w okolicy Marynówki.

Samochód Dyjaka wjechał na minę, zostawioną przez prorosyjskich terrorystów. Podolanin zginął, dziewięciu innych żołnierzy odnieśli obrażenia różnego stopnia.

To pierwszy pogrzeb uczestnika ATO, który odbył się w Chmielnickim. Pożegnać żołnierza polskiego pochodzenia na Mszę przybyli towarzysze broni Pawła, krewni i sąsiedzi, członkowie Rady Majdanu oraz polskich organizacji społecznych miasta i obwodu.

Kondolencje krewnym złożył rektor Wojskowej Akademii Pogranicznej gen. Rajko, przedstawiciele władz obwodu oraz miasta. Mszę świętą w kościele Św. Anny celebrował proboszcz o. Henryk Dziadusz.

Paweł Dyjak pozostawił dwie córki – jedna ukończyła w tym roku szkołę średnią, druga przeszła do drugiej klasy.

Starsza do końca czekała na tatę przed balem maturalnym. Przecież Paweł pojechał na granicę jeszcze w marcu. Rodzina oczekiwała na 44-letniego żołnierza z dnia na dzień. On w końcu wrócił – w trumnie – ze łzami opowiadają przyjaciele rodziny.

Paweł Dyjak mieszkał w polskiej dzielnicy Chmielnickiego na Greczanach.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Franciszek Miciński

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *