Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Anton Drobowicz o współpracy polsko-ukraińskiej

Anton Drobowicz o współpracy polsko-ukraińskiej

Fot. dyvys.info

Zgodnie z informacją UNN, w wywiadzie dla wydania „Focus” dyrektor Ukraińskiego Instytutu Narodowej Pamięci Anton Drobowicz powiedział, że Ukraina odblokowała wydawanie zezwoleń na prace poszukiwawcze na polskich cmentarzach i czeka na podobne kroki ze strony polskiej, a mianowicie na odnowienie zniszczonych ukraińskich miejsc pamięci w Polsce.

„… Ze swojej strony Ukraina odblokowała wydawanie zezwoleń na poszukiwania polskich grobów. Teraz czekamy od Polski na wzajemne kroki w celu rekonstrukcji zniszczonych w ciągu ostatnich pięciu lat ukraińskich miejsc pamięci w Polsce. Gdy tylko je zobaczymy, jesteśmy gotowi przedstawić nowe opcje współpracy. Mamy wiele pomysłów i wspólnych projektów kulturalnych: wystawy, książki, komiksy. W naszej wspólnej z Polską historii wiele nas łączy. Właśnie na tym musimy się skupić” , – zaznaczył szef UINP.

Przypomnijmy, że Anton Drobowicz omówił dalszą współpracę obu państw w zakresie upamiętnienia ofiar wojen i represji politycznych na terenie Polski i Ukrainy z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP na Ukrainie Bartoszem Cichockim.

Lidia Baranowska, 7 marca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code