Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Anioł Pański w intencji obrońców Ojczyzny pod tablicą Piłsudskiego w Winnicy

Anioł Pański w intencji obrońców Ojczyzny pod tablicą Piłsudskiego w Winnicy

11 listopada grono miejscowych Polaków oraz przedstawiciele duchowieństwa rzymskokatolickiego zgromadzili się pod tablicą Józefa Piłsudskiego w Winnicy by wspólnie świętować 104. rocznicę odrodzenia się niepodległej Polski spod jarzma zaborców.

Pogoda wspaniale dopisała. Tak jak i nastroje zebranych tu przedstawicieli środowiska polskiego. Nic dziwnego. Polska po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku zasłużonie stała się największym partnerem kraju nad Dnieprem i jego oparciem logistycznym. W trakcie trwania uroczystości przejeżdżający w transporcie publicznym ludzie oraz przechodnie uśmiechali się na widok kolorów biało-czerwonych i języka polskiego oraz machali ręką.

Wspaniałe wieńce i wiązanki kwiatów złożono w imieniu członków licznych społecznych organizacji zrzeszających osoby polskiego pochodzenia w obwodzie winnickim. W trakcie uroczystości wspomniano o trudach odzyskiwania przez Polskę niepodległości po latach zaborów oraz o podobnej sytuacji, którą teraz przeżywa bratnia Ukraina, walcząc ze wspólnym wrogiem – Rosją – na wschodzie i południu.

Brat Józef z miejscowego kościoła kapucynów poprowadził wspólną modlitwę „Anioł Pański” w intencji obrońców Ojczyzny sprzed 100 lat i w dniu dzisiejszym.

Na zakończenie imprezy wszyscy tradycyjnie wykonali Rotę.

Redakcja, 11 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code