Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Amerykańscy żołnierze jako pierwsi zainterweniowali podczas pożaru domu we Lwowie

Amerykańscy żołnierze jako pierwsi zainterweniowali podczas pożaru domu we Lwowie

Piątka amerykańskich żołnierzy 1. batalionu 279. pułku 45. Brygadowej grupy bojowej Gwardii Narodowej USA podczas niedzielnej wycieczki Lwowem zauważyła pożar w budynku Nr 31 na rogu Prospektu Swobody i ulicy Tyktora po czym od razu pobiegła by okazać pomoc ewentualnym rannym.

– Moim pierwszym instynktem, jako żołnierza piechoty było rzucić się w ogień na pomoc – opowiedział później sierżant Nelson Diz.

Kiedy Amerykanie podbiegli do domu, z okien którego wydobywał się dym, to zobaczyli, że straż jeszcze nie przybyła, a przechodnie przechodzą obok, jakby nigdy nic. – Krzyknęliśmy: „Hey, let’s get in there!”. I wbiegliśmy do środka – wspominał Diz.

Do Nelsona dołączyli żołnierze Gamerichaus, Polk, Jackson oraz Moore. Oni zobaczyli ludzi, uciekających od ognia i wbiegli do środka.  Amerykańscy żołnierze zaczęli pukać w drzwi. Nie zważając, że nie znali ukraińskiego, udało się im porozumieć z mieszkańcami budynku.

45. Brygada 279. pułku Gwardii Narodowej USA ze stanu Oklahoma będzie przebywać na Ukrainie z misją treningową do końca 2017 roku.

Słowo Polskie, 21.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code