Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ambasador USA radzi Ukraińcom zwracać się do parlamentarzystów, a nie mityngować

Ambasador USA radzi Ukraińcom zwracać się do parlamentarzystów, a nie mityngować

  Pobrano z http://www.unian.ua/Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador USA na Ukrainie John Tefft radzi Ukraińcom, którzy mają zamiar wziąć udział w gospodarczym i politycznym rozwoju kraju, zwracać się do swoich przedstawicieli w Radzie Najwyższej, przed wychodzeniem na ulice z demonstracjami. Taka rada zabrzmiała na wystąpieniu ambasadora przed studentami Kijowskiego Narodowego Ekonomicznego Uniwersytetu.

W szczególności, na pytanie o tym, jak średnio statystyczny Ukrainiec może domagać się realizacji reform, John Tefft odpowiedział: „Najpierw warto znaleźć człowieka, który przedstawia wasze interesy w Radzie Najwyższej. I gdy znajdziecie – spytajcie go: jaki jest jego wniosek w walce z korupcją, jak on, będąc parlamentarzystą, wspiera reformy, inicjatywy ustawodawcze. I tylko gdy nauczycie się już działać w takim trybie, zobaczycie następujące zmiany. Lecz początek powinien być akurat taki, jak proponuję – zauważył ambasador.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code