Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ambasador Jan Piekło odbył spotkanie z metropolitą Filaretem

Ambasador Jan Piekło odbył spotkanie z metropolitą Filaretem

https://kijow.msz.gov.pl/

Do rozmowy, jak podaje Ambasada RP w Kijowie doszło 26 listopada 2018 r. w rezydencji metropolity Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli także goście z Polski, delegat biskupa lubelskiego o. Mieczysław Puzewicz, dyrektor Centrum Wolontariatu w Lublinie Justyna Orłowska i przedstawiciel wolontariackiej organizacji Global Solidarity Association Karolina Wychowaniak.

Patriarcha Filaret podziękował Ambasadorowi za polskie wsparcie w sprawie ostatnich agresywnych działań strony rosyjskiej na Morzu Azowskim.

Głównym tematem spotkania było omówienie kwestii współpracy Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Kijowskiego Patriarchatu z polskimi organizacjami zajmującymi się wsparciem działań socjalnych. W tym poruszano zagadnienia związane ze wsparciem dzieci z obszaru przyfrontowego. Omówiono również kwestie dotyczące aktualnej sytuacji i perspektyw stworzenia zjednoczonego Kościoła Prawosławnego na Ukrainie.

Słowo Polskie na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, 4 grudnia 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code