Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Aleksy Galomko – zwycięzcą w XXI Edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

Aleksy Galomko – zwycięzcą w XXI Edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

Ania Szłapak prezentuje nowe zadanie konkursowe

Mieszkańcom Podola i Żytomierszczyzny trudno zarzucić, że nie orientują się w pamiątkach architektury, znajdujących się na terenie obwodów, w których oni mieszkają. Przynajmniej takie wrażenie mają członkowie redakcji gazety „Słowo Polskie” po kolejnej, już XXI edycji konkursu krajoznawczego „Zgadnij, gdzie to jest?”.

Z prawidłową odpowiedzią (w kwietniowym numerze znajdowało się zdjęcie pałacu Tereszczenków w rejonie cudnowskim na Żytomierszczyźnie) zgłosiło się kilkunastu uczestników. Wśród nich drogą losowania wyłoniono zwycięzcę – Aleksego Galomkę, który zostanie uhonorowany nagrodami od Konsulatu Generalnego RP w Winnicy oraz redakcji.

Informujemy o rozpoczęciu kolejnej tury naszej zabawy. Proponujemy odgadnąć w jakiej miejscowości znajduje się piękna brama wjazdowa do pałacu Sobańskich na Podolu (tej jego części, którą obecnie zajmuje obwód winnicki). Dla ułatwienia podpowiemy, że ta wieś leży w pobliży dobrze znanej Obodówki.

Życzymy dobrej zabawy i wygranej w naszym konkursie!

Redakcja, bwp

 

Poprzednie zadanie konkursowe – pałac w Turczynówce na Żytomierszczyźnie

 

Zwycięzca kwietniowego konkursu

 

Zadanie z majowego numeru gazety „Słowo Polskie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code