Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Aktywni dla Polski 2022 – oferta dla młodzieży polskiego pochodzenia

Aktywni dla Polski 2022 – oferta dla młodzieży polskiego pochodzenia

Rozpoczęła się rekrutacja do udziału w V edycji „Aktywnych dla Polski” – Programu Stypendialnego im. Prezydenta RP na Uchodźstwie Stanisława Ostrowskiego!

Każda osoba w wieku 18-35 lat pochodzenia polskiego z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii ma szansę na udział w tym niezwykłym projekcie!

Głównym celem programu jest podniesienie poziomu organizacyjnego i merytorycznego osób działających na lokalnej społeczności, w szczególności mniejszości polskiej, prezentując modele działań, jakie stosujemy w Polsce. Osobom zakwalifikowanym w drodze konkursu do udziału w projekcie oferujemy atrakcyjny pobyt w Lublinie, pełen szkoleń, warsztatów i ciekawych spotkań oraz nawiązanie relacji z aktywnymi Polakami, działającymi na terenie Lublina i Lubelszczyzny!

Aby przystąpić do programu i mieć szansę na 10-dniowy pobyt w Lublinie oraz uczestniczenie w zajęciach przewidzianych w projekcie należy wypełnić i przesłać na podany adres formularz zgłoszeniowy, na podstawie którego wyłonimy uczestników.

Aby móc przystąpić do programu, należy:
• Być osobą zamieszkującą w Ukrainie, Białorusi lub Mołdawii, w wieku 18 – 35 lat, pochodzenia polskiego.
• Posiadać ważny paszport (obywatelom państw UE wystarczy inny dokument uprawniający do poruszania się w Strefie Schengen).
• Aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności lokalnej w miejscu zamieszkania. Jeśli wspierasz działania organizacji polonijnej, chóru, wspólnoty parafialnej, zespołu tanecznego, innej organizacji – nasz program skierowany jest właśnie do Ciebie! Nie jest wymagane formalne członkostwo w organizacji.
• NIE JEST WYMAGANE posiadanie Karty Polaka.
• Wystarczy podstawowa znajomość języka polskiego, gdyż program ma za zadanie poszerzenie zdolności lingwistycznych uczestników w czasie jego trwania.

Zgłoszenia należy przesłać na adres: [email protected] w tytule wiadomości wpisując: „Aktywni dla Polski 2022 – zgłoszenie” do dnia 15 czerwca 2022 roku!

W procedurze wyboru uczestników projektu będą brane pod uwagę:

• Poprawność merytoryczna CV i listu motywacyjnego
• Dotychczasowa aktywność uczestnika, obejmującą różne formy zaangażowania: udział w działalności organizacji polskich, chórach polskich, zespołach tanecznych, współorganizacja wydarzeń i projektów.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w dniu 20 czerwca 2022 r.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

Więcej informacji na stronie www.instytutandersa.org.pl/aktywni-dla-polski-2022-oferta-dla-osob-polskiego-pochodzenia-z-ukrainy-bialorusi-i-moldawii/

Walentyna Jusupowa, 1 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *