Jesteś tutaj: Home » Inne » Akcja wsparcia walczącej Ukrainy w Sanoku

Akcja wsparcia walczącej Ukrainy w Sanoku

Fot. krosnosanockie.pl

25 lutego na sanockim rynku zgromadzili się mieszkańcy, którzy chcieli zamanifestować swoją solidarność z ogarniętą wojną Ukrainą. Inicjatorem akcji przy wsparciu innych osób była Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka.

„Ta samo jak i rok temu, postanowiliśmy wyrazić wsparcie i solidarność z walczącym narodem ukraińskim. Frekwencja na prawdę mnie ucieszyła, jestem bardzo dumny z postawy sanoczan, którzy od roku pokazują wsparcie. Cieszy bardzo też to, że mimo że jesteśmy z wielu politycznych stronnictw, nie brakło polityków prawicy, lewicy, oczywiście na wysokości zadania stanęli jak zawsze niezawodni Demokraci Ziemi Sanockiej, którzy pomogli w organizacji, Oczywiście nie mógłbym pominąć pani Marysi Antonowicz, która także współorganizowała to wydarzenie. Tak jak wspomniałem na manifestacji, głęboko wierzę, że następny raz, gdy się spotkamy, tak licznie na rynku, będziemy świętować zwycięstwo” – mówił Jakub Pilch, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

Na spotkaniu solidarności z Ukrainą pojawili się również obywatele kraju nad Dnieprem, którzy byli wzruszeni ogromem ciepła, jakim obdarzyli ich sanoczanie.

Słowo Polskie za: korsosanockie.pl, 28 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code