Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Akcja „Posprzątaj Cmentarz polski” w Żytomierzu

Akcja „Posprzątaj Cmentarz polski” w Żytomierzu

Świętym obowiązkiem żywych jest troska o miejsca spoczynku zmarłych. Co roku w przeddzień Wielkanocy nieobojętni mieszkańcy Żytomierza biorą udział w sprzątaniu miejscowego Cmentarza Katolickiego, który jest jedną z najstarszych i największych nekropolii polskich  na  Ukrainie. Polskie Towarzystwo Naukowe w Żytomierzu, kontynuując tę dobrą tradycję, 30 marca zorganizowało porządkowanie Cmentarza z udziałem młodzieży studenckiej.
W akcji sprzątania Cmentarza wzięli udział ponad 60 studentów Żytomierskiego Kolegium Biznesu Restauracyjno-Turystycznego i Handlu, Żytomierskiej Politechniki i Koledżu Budowlanego.
Studenci, uzbrojeni w miotły, grabie i łopaty, użyczone przez Specjalizowany Kombinat Usług Komunalnych Żytomierskiej Rady Miejskiej wzięli się do pracy. Plan działań został omówiony z inżynierem głównym kombinatu Jurijem Kozłem. Pracownicy Cmentarza Walentyna Sapińska i Rusłan Storczowy określili zakres prac i terytorium do porządkowania.
Studenci z 106 grupy Wydziału Budownictwa i Eksploatacji Budowli Koledżu Budowlanego powiedzieli, że oni są zawsze gotowi pomóc w tak szlachetnej sprawie.

Julia Bazylczuk

Zdjęcia z akcji:

{morfeo 118}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code