Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Akademicki chór “Organum” koncertuje na kresowym Podolu

Akademicki chór “Organum” koncertuje na kresowym Podolu

Przez trzy  dni  gościł  na  Podolu  Akademicki chór „Organum” z Krakowa.

Starkonostantynów, Szarowieczka, Gródek Podolski oraz Felsztyn (dziś Gwardiejsk) odwiedzili artyści z Polski, śpiewając w kościołach, budynkach kultury oraz polskich szkołach.

Swoistym osiągnięciem dla szerzenia polskiej kultury w Starokonstantynowie stał się występ polskiego  i katolickiego  chóru w miejscowym Budynku Oficerów, gdzie gości z Polski razem  z  700 mieszkańcami miasta przywitał burmistrz Mikołaj  Melnyczuk oraz Konsul Generalny RP  w Winnicy  Krzysztof  Świderek.

Następnie uczestnicy chóru udali się do Gródka Podolskiego gdzie w parafii Św. Stanisława dali wspaniały koncert oraz  odwiedzili polską  szkołę, która niedawno świętowała X-lecie.

W tej miejscowości chóru towarzyszyli prezes miejscowego oddziału ZPU Irena Pierchajlo  oraz przewodniczka Stowarzyszenia katolickich kobiet – Halina  Kostecka.

Licznie zebrali się by posłuchać „Organum” także w  kościele Św. Wojciecha  w Gwardiejsku (były Felsztyn). Repertuar chóru dobierano tak by usatysfakcjonował on wszystkie gusty i smaki.

Posłuchać chóru można było także i na Mszach świętych na Podolu gdzie „Organum” towarzyszył jego ekscelencja biskup Leon Dubrawski.

Franciszek Miciński

Kilka zdjęć z występu „Organum”

{morfeo 204}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code