Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Akademia Tradycji Narodowych, współpracująca z ChDSP, zwiedziła z występami Francję

Akademia Tradycji Narodowych, współpracująca z ChDSP, zwiedziła z występami Francję

W pierwszej połowie wiosny zespół artystyczny „Akademia Tradycji Narodowych” wziął udział w Międzynarodowym Tanecznym Festiwalu we Francji, prezentując europejskiemu widzowi polskie i ukraińskie tańce ludowe.

W każdym tańcu, który pokazały młodzi Podolanie w Lionie, można było rozpoznać wspaniałą i żywiołową kulturę słowiańskich narodów, mieszkających nad Wisłą i Dnieprem.

„Akademia Tradycji Narodowych” działa w Winnicy od 2015 roku. Jego niezmiennym kierownikiem jest Ludmiła Pilmanis. Współpraca z Chrześcijańsko-Demokratycznym Sojuszem Polaków w Winnicy rozpoczęła się w drugiej połowie 2016 roku. Dzięki polskiej organizacji, młodzież z której także tańczy w „Akademii”, a także wsparciu ze strony Konsulatu Generalnego RP w Winnicy zespół otrzymał nowe polskiej stroje ludowe, dzięki czemu zajął jedno z czołowych miejsc w ramach międzynarodowego festiwalu na wschodzie Francji.

Winnicka „Akademia” zdobyła szereg nagród na licznych konkursach tanecznych m.in. na Ukrainie oraz w Bułgarii.

Słowo Polskie, 02.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code