Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Adwokat: albo sprawa przeciwko Janukowyczowi, albo wypuszczajcie Timoszenko

Adwokat: albo sprawa przeciwko Janukowyczowi, albo wypuszczajcie Timoszenko

Zdjęcie pobrane z radiosvoboda.org

Prokuratura Generalna Ukrainy nie wytoczyła proces przeciwko Wiktorowi Janukowyczowi, Jurijowi Bojku i Jewgienijowi Bakulinu którzy działali w tych samych okolicznościom, według których oskarżana jest Julija Timoszenko.

Jak oświadczył adwokat Timoszenko Aleksander Płachotniuk, to potwierdza niewinność eks-premiera i świadczy, że sprawa przeciwko niej „sfabrykowana po politycznych motywach„.

Płachotniuk zaznaczył że Timoszenko oskarżają w tym, że cena na gaz na 2009 rok podniosła się a opłata za tranzyt została niezmienna.

Adwokat podkreślił że według logiki prokuratury trzeba natychmiast wzbudzić taka samą sprawę kryminalną przeciwko Janukowyczowi, Bojkowi i Bakulinu.

Przecież oni byli przy władzy kiedy w 2007 roku cena na gaz wzrosła na 49,5 za tys. metrów sześciennych, a opłata za tranzyt została na poziomie 1,7, przy czym NAK „Naftogazu” poniósł straty na sumę 178, 2 młn. dolarów.

Jak wiadomo, w piątek rankiem adwokaci Timoszenko zarejestrowali w kancelarii Pieczerskogo Rajonowego Sądu m. Kijowa oświadczenie o dokonaniu przestępstwa i o uruchimieniu postępowania w związku z podniesieniem ceny na gaz na 70% rządem Janukowycz w 2006-2007 latach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code