Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » 95% pracujących obcokrajowców w Polsce to – Ukraińcy

95% pracujących obcokrajowców w Polsce to – Ukraińcy

Źródło - vk.comO 55% w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła ilość pozwoleń na pracę dla obywateli Ukrainy, przybywających do Polski.

285 tys. Ukraińców w przeciągu trzech pierwszych kwartałów otrzymało zgodę na oficjalne półroczne zatrudnienie w polskich firmach oraz u prywatnych przedsiębiorców, stanowiąc 95% wszystkich obcokrajowców, którzy przybyli do Polski w celu znalezienia pracy zarobkowej.

Od lipca 2007 roku Polska, cierpiąc na ciągłą emigrację swoich mieszkańców do bogatszych krajów Unii, uprościła procedury zatrudnienia dla Ukraińców. Przez to znacznie zmniejszył się deficyt w sferze, gdzie potrzebna jest praca fizyczna – w budownictwie, hotelarstwie oraz opiece medycznej.

Wzrost ilości Ukraińców, szukających pracy w Polsce jest bezpośrednio związany z lepszą kondycją gospodarczą naszego kraju – twierdzi urzędnik z polskiego Ministerstwa Pracy Marcin Wiatrów.

Ilość wydanych pozwoleń pobiła rekord sprzed trzech lat, kiedy Ukraińcy otrzymali ich prawie 240 tys. za cały 2011 rok.

Słowo Polskie, 26.11.14 r.

GK


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code