Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 8 września do domu Pana odszedł paulin o. Alojzy Kosobucki

8 września do domu Pana odszedł paulin o. Alojzy Kosobucki

W nocy 8 września, w święto narodzenia Najświętrzej Maryi Panny, Pan powołał do siebie po wieczną nagrodę o. Alojzego Kosobuckiego.

O. Alojzy Kosobucki miał wielkie zasługi w odbudowywaniu odzyskanego kościoła podominikańskiego w Kamieńcu Podolskim. Był pierwszym z wyświęconych w 1995 roku kapłanów pochodzących z Ukrainy. Stale pomagał w duszpasterstwie przy katedrze i w miejscowościach poza Kamieńcem: w Żwańcu, Kołybajówce, Chocimie i innych parafiach na Ukranie.

Przez ostatnie tygodnie o. Alojzy zmagał się z powikłaniami spowodowanymi zarażeniem koronawirusem.

Pogrzeb śp. Alojzego Kosobuckiego odbędzie się 13 września.

Niech spoczywa w pokoju.

Słowo Polskie za: o. Roman Łaba, 8 września 2021 r.

 

3 komentarze

  1. Odszedł do Pana po wieczną nagrodę w niebie. Ale my tu na ziemi, cóż poczniemy bez Jego służby i Jego obecności? Mieliśmy zaszczyt poznać Księdza Alojzego – zacnego człowieka, kapłana służącego Polakom na Podolu, spośród nich pochodzącego, odnowiciela kościoła podominikańskiego w Kamieńcu Podolskim, wielce zasłużonego dla kultury polskiej na dawnych ziemiach Rzeczypospolitej. Oby znalazł się godny następca Drogiego Księdza Alojzego! Dobrze, że Rzeczpospolita uznała jego wielkie zasługi. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

  2. Święty i bohaterski kapłan, w pełni oddany Bogu. Szczególnie poświęcił sie odbudowie kościoła podominikańskiego p.w. Świetego Mikołaja w Kamieńcu Podolskim. Odbudowie gmachu kościoła towarzyszyła praca duszpasterska z wiernymi , których zbierał wokół ołtarza, W trakcie prac renowacyjnych, które także osobiście wykonywał, uległ poważnemu wypadkowi, którego skutki odczuwał do końca życia. To też stanwowiło o jego słabym zdrowiu.
    Przyjaciel kazdego, przybywającego do JEGO świątyni, przy której urządził prawdziwy gościnny dom rekolekcyjny.
    Trudno wyobrazić sobie Kamieniec Podolski bez O. Alojzego. Niech Pan wynagrodzi Mu jego niezwykłe oddanie Bogu i ludziom.

  3. Zawsze niezwykle skromny i cichy. Przyjaciel naszej rodziny. Bardzo żałujemy że z uwagi na sytuację nie będziemy mogli uczestniczyć w Pogrzebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code