Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » 70 przyszłych studentów wzięło udział w winnickiej prezentacji projektu „Teraz Wrocław”

70 przyszłych studentów wzięło udział w winnickiej prezentacji projektu „Teraz Wrocław”

31 marca w czytelni winnickiej biblioteki im. Timiriaziewa odbyła się prezentacja projektu „Teraz Wrocław”. Podczas spotkania w trybie on-line z przedstawicielami wrocławskich uczelni i koordynatorami projektu każdy zainteresowany nauką w Polsce mógł dowiedzieć się o warunkach studiowania w stolicy Dolnego Śląska i uzyskać informacje o tym jak można studiować bezpłatnie.

Projekt “Teraz Wrocław” został zapoczątkowany w 2006 roku. Podstawowym jego zadaniem jest zaproszenie młodzieży z Europy Wschodniej na studia do Wrocławia oraz informowanie o  uczelniach tego miasta. Na początku TW był skierowany wyłącznie do młodzieży ukraińskiej. Obecnie we Wrocławiu zdobywają wykształcenie wyższe również studenci z Białorusi, Rosji, Mołdawii, Kazachstanu, Turkmenistanu oraz Uzbekistanu.

Wrocław jest jednym z największych polskich centrów akademickich. Od ponad 6 lat obywatele Ukrainy chętnie tutaj studiują. Mają do wyboru 26 uczelni, 5 najlepszych z których bierze udział w projekcie „Teraz Wrocław” – Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Bankowa oraz Uniwersytet Wrocławski.

Podstawowe wymagania do kandydatów z Ukrainy: znajomość języka polskiego, dobre oceny w świadectwie dojrzałości lub dyplomie licencjata.
Pomoc projektu “Teraz Wrocław” polega na:

wsparciu abiturienta przy wyborze uczelni i kierunku;
konsultacjach w zakresie procedury dostania się na studia i składania dokumentów;
organizowania kursu językowo-adaptacyjnego dla uczestników projektu.

Prezentację „Teraz Wrocław” w Winnicy odwiedziło ponad 70 młodych ludzi, którzy omówili ważne kwestie, dotyczące studiów w Polsce z regionalną przedstawicielką projektu  Oksaną Bondar oraz wolontariuszami z Polski.
Regionalnym partnerem przedsięwzięcia jest Centrum Informacji Europejskiej w Winnicy. Projekt również będzie zaprezentowany 13 kwietnia na międzynarodowych Targach Edukacyjnych w Kijowie.
Rekrutacja na wrocławskie uczelnie zacznie się 6 maja. W tym celu należy zarejestrować się na stronie projektu, wybierając uczelnię i kierunek studiów, przygotować wszystkie niezbędne dokumenty i wysłać ich skany na adres mailowy podany niżej oraz przejść  rozmowę kwalifikacyjną  za pośrednictwem komunikatora Skype.

e-mail: [email protected]
www.study-in-wroclaw.pl
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Projekt-Teraz-Wroc%C5%82aw/101457893265379?sk=info
VK: http://vk.com/projekt_terazwroclaw
Skype: Biuro.terazwroclaw

Zdjęcia i tekst Mikołaj Bachur, opracowanie Irena Rudnicka, bwp

 

Zdjęcia z prezentacji

{morfeo 541}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *