Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Szybka akcja Fundacji BGK oraz WiD w odpowiedzi na apel dywizjonu artyleryjskiego Gwardii Narodowej Ukrainy

Szybka akcja Fundacji BGK oraz WiD w odpowiedzi na apel dywizjonu artyleryjskiego Gwardii Narodowej Ukrainy

Fundacja Wolność i Demokracja razem z Fundacją BGK w ramach projektu pomocowego przekazały dwa samochody artylerzystom z ukraińskiej Gwardii Narodowej w Charkowie.

25 marca prezes Fundacji Wolność i Demokracja Lilia Luboniewicz uczestniczyła w uroczystości przekazania samochodów osobowych Mitsubishi L200 oraz Renault Traffic.

Auta zostały zakupione w Polsce na prośbę dowódcy ukraińskiej jednostki nr A7313. Wcześniej żołnierze i oficerowie jednostki apelowali o podobną pomoc w związku z trudną sytuacją z wywożeniem rannych i zabitych z pola walki oraz obsługiwaniem ciężkiego sprzętu artyleryjskiego.

Spotkanie z oficerami jednostki i przekazanie aut odbyło się na centralnym placu Charkowa. Razem z samochodami artylerzyści otrzymali artykuły żywnościowe oraz siatki ochronne, przekazane przez Fundację Sióstr św.  Dominika we współpracy PCK oddział Przeworsk oraz ICARE w Żółkwi.

Słowo Polskie za: WiD, 28 marca 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code