Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Arcybiskup Mokrzycki przywitał Ambasadora Chorwacji na Ukrainie

Arcybiskup Mokrzycki przywitał Ambasadora Chorwacji na Ukrainie

Fot. kmc

31 marca o godzinie 12.00. podczas modlitwy „Anioł Pański” arcybiskup Mieczysław Mokrzycki powitał w  siedzibie Kurii Metropolitalnej Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Chorwacja na Ukrainie panią Anicę Jamić.

Metropolita krótko przedstawił pracownikom i księżom Kurii panią Anicę Jamić i opowiedział jej o dzisiejszej sytuacji naszego Kościoła, podziękował też za wsparcie i pomoc, zarówno duchową, jak i materialną. Omówiono wspólne kroki w zakresie pomocy ludziom dotkniętym agresją wojskową Rosji.

Pani Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Chorwacja na Ukrainie Anica Jamić podkreśliła jak podobne i przyjazne są narody Ukrainy i Chorwacji.

Chcemy być przyjaciółmi nie tylko w przykrych lub trudnych chwilach. Chcemy współpracować w przyszłości. Zachodnia Ukraina jest dla nas Chorwatów bardzo ważna, ponieważ uważamy Karpaty za swoją ojczyznę” – powiedziała pani Jamić.

Lidia Baranowska za: kmc, 6 kwietnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code