Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » 50+ oddziałów ukraińskiej Nowej Poczty w Polsce przed upływem pierwszej połowy roku

50+ oddziałów ukraińskiej Nowej Poczty w Polsce przed upływem pierwszej połowy roku

Fot. np

Nova Post Polska przed końcem marca otworzy jeszcze 10 oddziałów, a do połowy roku będzie ich już ponad 50 – informują na stronie firmy.

„Do końca marca planujemy otworzyć 10 kolejnych oddziałów. W Olsztynie, Radomiu, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Bielsku-Białej. Już 27 marca zostaną otwarte oddziały w Jeleniej Górze i Białymstoku. We wszystkich 16 województw Polski w czerwcu pojawią się nasze lokale” – powiedział przedstawiciel Nova Post Wergun.

Wszystkie oddziały będą przymowały przesyłki o wadze do 100 kilogramów. W perspektywie średnioterminowej w samej tylko Warszawie pojawi się około 10 nowych oddziałów, a do końca roku będzie ich 15. Obecnie w Warszawie działa ich 6.

Łącznie od 3 października stanem na połowę marca 2023 roku firma uruchomiła 20 oddziałów (również w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie) i otrzymał oficjalny dokument, który nadaje jej oficjalny status operatora pocztowego w Polsce.

Od 3 października do 1 marca Nova Post Polska wysłała ponad 150 000 paczek. W tym okresie z usług firmy skorzystało 132 000 klientów, z czego 8,5 proc. stanowili obywatele polscy.

Sergij Porowczuk za NP, itv, 22 marca 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code