Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polska Półka w kolejnych bibliotekach na Podolu

Polska Półka w kolejnych bibliotekach na Podolu

W ramach ukraińskiej edycji projektu czytelniczego „Polska Półka” Instytut Książki sfinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP, realizowanego przez Ambasadę RP w Kijowie wicekonsul Bartosz Szeliga przekazał Chmielnickiej Obwodowej Bibliotece Naukowej oraz Bibliotece przy SO „Polskie kulturalno-oświatowe towarzystwo miasta Krasiłowa” książki polskich autorów.

W ramach tej inicjatywy do 26 bibliotek w różnych regionach Ukrainy – głównie centralnych i wschodnich trafi łącznie ponad 1200 książek polskich autorów – zarówno w języku polskim, jak i w przekładzie na język ukraiński.

Pośród książek bezpłatnie przekazanych placówkom znalazły się tłumaczenia na język ukraiński polskiej literatury klasycznej i współczesnej dla dorosłych i młodszych czytelników – m.in. „Lalka” Bolesława Prusa, „Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza, „Znachor” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, czy też „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk.

„Polska Półka” to inicjatywa Instytutu Książki sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ukraina jest trzecim krajem po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii objętym tym projektem.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 14 sierpnia 2021 r.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code