Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na studia polonistyczne do Kamieńca Podolskiego

Zaproszenie na studia polonistyczne do Kamieńca Podolskiego

O tym, że warto uczyć się języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać, ale dlaczego właśnie uczyć się języka polskiego?

Na świecie jest ponad 60 mln użytkowników języka polskiego, w samej Polsce żyje więcej niż 38 mln Polaków. Polski jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej i można go usłyszeć niemalże we wszystkich zakątkach świata. Posługiwanie się językiem polskim jako obcym wiąże się także z prestiżem. Jest to język wielu znanych ludzi, odkrywców, wynalazców i zdobywców ważnych nagród.

Oczywiście, motywacji do nauki języka polskiego jest wiele, niektórzy wiążą swoją przyszłość z Polską; inni uczą się, bo chcą poznać inny obcy język; jeszcze inni, bo mają polskie pochodzenie. Każdy z tych powodów jest dobry.

Jeżeli jesteś absolwentem szkoły średniej i zastanawiasz się: co dalej? Jakie wybrać studia? Chcielibyśmy przedstawić Ci ofertę naszych studiów polonistycznych na Narodowym Uniwersytecie im. I. Ogijenki w Kamieńcu Podolskim. Nasi słuchacze mają możliwość ukończenia studiów licencjackich na kierunku ze specjalizacji (014) średnia oświata „Język, literatura polska i angielska”. Przyszli studenci nie muszą znać wcześniej języka polskiego, ponieważ naukę mowy rozpoczynamy od podstaw, tj. od „zera”. Zajęcia prowadzone są przez lektorów z Polski, skierowanych do pracy przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w Warszawie. Ponadto w ramach studiów nasi słuchacze mają możliwość brania udziału w licznych programach wymiany akademickiej, konkursach, konferencjach, teatrze studenckim, klubie „Polskiej książki”, tzn. mogą rozwijać swoje pasje zgodnie z zainteresowaniami. Od dwóch lat realizujemy również wspólny projekt z Wydziałem Oświaty w Jarosławiu (Polska), w ramach którego studenci mogą odbywać praktyki zawodowe w jarosławskich szkołach podstawowych. Ściśle współpracujemy z uczelniami w Polsce, szczególnie z Uniwersytetem Rzeszowskim i Uniwersytetem Łódzkim, realizujemy wspólne projekty naukowo-dydaktyczne. Przy naszej katedrze działa również „Centrum Języka i Kultury Polskiej”. Przyszłych nauczycieli wyposażamy w gruntowną wiedzę z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, metodyki nauczania oraz kulturoznawstwa.

Dróg i możliwości z pewnością jest wiele. Absolwent kończący nasze studia, może kontynuować naukę w Polsce na wybranej przez siebie uczelni. Uczyć się na kierunku zgodnie z własnymi potrzebami i zainteresowaniami. NAWA wspiera młodych ludzi chcących podjąć naukę w Polsce, kierując do nich różne programy stypendialne. Oczywiście, nasza kadra nauczycielska nie pozostawia studenta „samemu sobie”. Osoba, która chce kontynuować naukę w Polsce, otrzymuje od nas kompleksowe wsparcie i pomoc w sprawach formalnych. Z pewnością kolejną drogą jest kontynuacja studiów w kraju. Student może ukończyć kierunek nauczycielski czy tłumacza. Może również zostać na naszej uczelni i kształcić się na innym wybranym przez siebie kierunku.

Jeżeli nasza oferta edukacyjna Cię zainteresowała i chcesz w sposób profesjonalny rozwijać swoje kompetencje językowe, skontaktuj się z nami: [email protected]

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 1 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code