Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Integracja europejska poprzez udział w konkursach wiedzy

Integracja europejska poprzez udział w konkursach wiedzy

Młodzież Nowogrodu Wołyńskiego wzięła udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce, Unii Europejskiej i Województwie Opolskim.

W dniu 20 maja w Nowogrodzie Wołyńskim uczniowie Polskiej Szkółki Sobotniej im. J. Jakubowskiej wzięli udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce, Unii Europejskiej i Województwie Opolskim.

Celem Olimpiady jest m.in. popularyzacja idei integracji europejskiej, rozwijanie zainteresowań europejskimi procesami integracyjnymi, zwłaszcza dialogiem i współpracą na poziomie społecznym, regionalnym i kulturowym oraz kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł, dotyczących problematyki europejskiej.

Miejscowa młodzież już od kilku lat z wielką chęcią i zainteresowaniem bierze udział w Olimpiadzie.

To był pierwszy etap (część pisemna), podczas którego zadaniem uczestników było wypełnienie testu online z wiedzy o Polsce, Unii Europejskiej i Województwie Opolskim. Drugi etap, który jest zaplanowany na 26-27 maja br. zostanie przeprowadzony w trybie zdalnym. Komisja Konkursowa odbędzie rozmowy z uczestnikami zakwalifikowanymi do drugiego etapu. Życzymy naszym uczniom powodzenia!

Organizatorem olimpiady jest Akademicki Klub Biznesu we współpracy z Instytutem Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu pt. „Edukacja – Innowacja – Przyszłość. Ucząc się zmieniamy rzeczywistość. Inicjatywa edukacyjna na rzecz młodzieży polonijnej z Białorusi i Ukrainy”. Projekt uzyskał wsparcie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2021”.

Dziękujemy bardzo za pomoc i współpracę pracownikom Departamentu Kultury i Turystyki Nowogród Wołyńskiej rady miejskiej oraz Nowogród Wołyńskiej bibliotece miejskiej.

Wiktoria Szewczenko, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Juliana Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim, 25 maja 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code