Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 400 lat historii miasteczka Sławuta

400 lat historii miasteczka Sławuta

W dniach 21-23 września miasto Sławuta obchodziło jubileusz 400-lecia.

Do obchodów urodzin swojej małej Ojczyzny dołączyli się także ,członkowie miejscowego Związku Polaków. Zorganizowali  rozmaite konkursy, gry i zabawy, składali najserdeczniejsze życzenia, a  na koniec częstowali się urodzinowym tortem, piernikami w kształcie serduszek i innymi słodyczami.

W ramach obchodów wśród uczniów szkoły sobotniej zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Moje miasto – moja duma”, celem  którego było kształtowanie wśród uczestników emocjonalnego stosunku do miasta, w którym się wychowują i mieszkają, pogłębienie poczucia tożsamości regionalnej. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę farby, kredki i dyplomy.

Świętowanie 400-lecia Sławuty nie odbyło się  bez honorowych gości! Polska delegacja z partnerskiego miasta Lubartowa, która uczestniczyła w  obchodach Dni Miasta, spotkała się ze swoimi rodakami tutaj mieszkającymi. To spotkanie odbyło się w siedzibie sławuckiego Związku Polaków. Gości powitali uczniowie polskiej szkoły sobotniej – Julia Mogyrczuk, Karolina Opanasiuk, Olena Semeniuk, Alina Tomczakowska, którzy, dzięki opiece merytorycznej nauczycielki języka polskiego Barbary Burskiej,  recytowali wiersze w języku polskim o swoim rodzinnym mieście. Maria Kowalczuk opowiedziała o działalności polskiej szkoły oraz o owocnej współpracy z Fundacją „Wolność i Demokracja”.

W ramach spotkania na ręce prezesa przekazano prezenty dla stowarzyszenia z okazji dnia miasta.

Julia Opanasiuk, Związek Polaków na Ukrainie, Oddział w Sławucie, 26.07.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code