Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » 39 HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

39 HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Niepowtarzalna sceneria koncertów galowych w najpiękniejszym w Europie, naturalnym amfiteatrze kieleckiej Kadzielni. Jedyny w swoim rodzaju festiwal trwający nieprzerwanie od 1974 roku. Kilkanaście lipcowych dni wypełnionych tańcem, piosenką, zabawą, radością i uśmiechem oraz wakacyjnym wypoczynkiem. Festiwal nobilitujący najlepszych Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi „Jodłami”.
W dniach festiwalu Kielce stają się miastem młodości i goszczą dziesiątki zespołów muzycznych, tanecznych, wokalnych, teatralnych, folklorystycznych, orkiestr i solistów. Centrum miasta z ulicą Henryka Sienkiewicza zamienia się w jedną wielką scenę z niepowtarzalną widownią tysięcy ludzi powracających z pracy, dokonujących zakupów, spacerujących czy… przychodzących specjalnie podziwiać, młodych artystów, swoich ulubieńców.
Podczas festiwalu jest także czas na wakacyjny relaks. Ziemia Kielecka to przepiękny region krajoznawczy z najstarszymi w Europie Górami Świętokrzyskimi. Zespoły dziecięce i młodzieżowe wyruszają na trasy turystyczne szlakami Łysogór, Ponidzia, zabytków Staropolskiego Zagłębia Hutniczego i wielu innych ciekawych zakątków regionu. Same Kielce są także miastem zabytkowych budowli, licznych muzeów oraz interesujących miejsc związanych z naszą historią.
Udział w zajęciach zwanych warsztatami artystycznymi prowadzonymi przez uznanych pedagogów i reprezentantów artystycznych środowisk jest okazją do zdobywania kolejnych doświadczeń i doskonalenia poziomu pracy zespołów festiwalowych. Do ich dyspozycji oddane są teatralne sceny, studia radiowe, sale prób, pomieszczenia klubów i domów kultury. Zajęcia warsztatowe to praca połączona z przyjemnością. Swoje umiejętności i efekty festiwalowej pracy zespoły prezentują podczas ostatnich już dni pobytu w Kielcach. Muszla koncertowa w parku miejskim, sceny na placach, estrady osiedlowe, a nawet boiska szkolne i dziecięce, ogródki zabaw stają się arenami popisów artystycznych żywiołowo przyjmowanych przez stałych i przechodnich widzów.
Jest miłą, festiwalową tradycją, że początek wielodniowej imprezy stanowi barwny korowód przechodzi ulicami miasta, będący formą serdecznego powitania z zawsze gościnnymi kielczanami. Podobnie serdeczne są pożegnania, gdyż wszyscy mają nadzieję na ponowne spotkanie za rok, podczas kolejnego festiwalu, którego organizatorami są już od lat: Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Chorągwi im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Ministerstwo Kultury, władze samorządowe i administracyjne województwa świętokrzyskiego oraz miasta Kielce.

Na festiwalu wielokrotnie bywałe dziecięce zespoły z Podola: z Winnicy, Hniewania, Baru, Koziatyna i in.

Organizatorem Festiwalu jest Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Kieleckiej Chorągwi im. Stefana Żeromskiego.

Link do regulaminu festiwalu znajduje się tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code