Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Akcja, w ramach projektu „Ja – Lider” pod tytułem „ Ślady mojej rodziny w odrodzeniu polskości”

Akcja, w ramach projektu „Ja – Lider” pod tytułem „ Ślady mojej rodziny w odrodzeniu polskości”

Akcję,  w ramach projektu „Ja – Lider”  pod tytułem  „ Ślady mojej rodziny w odrodzeniu polskości w mojej miejscowości (regionie Chmielnickim) i Historii Mojej Szkoły”, rozpoczęli uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej przy Chmielnickim Zjednoczeniu Nauczycieli Polskich na Ukrainie od 1 września 2019 roku.

Pomysł ten narodził się  podczas obozu liderskiego w  Polsce, kiedy grupa  uczniów zaproszonych przez FWiD na obóz liderski, który był finansowany z funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej,przygotowywała swój projekt.  Po powrocie z obozu uczniowie  przedstawili swóje napracowania, uzgodnili działania i rozpoczęli wspólną pracę.

Obecnie  uczniowie szkoły  z wielkim zainteresowaniem zangażowali się w  proces zbierania zdjęć  od lat 1990 w albumach, zbiorach rodzinnych, spisywanie opowieści swoich mam, babć , dziadków, ciekawych historyjek, piosenek. Akcja, która trwa do grudnia 2019 r.,  będzie uwieńczona stworzeniem ALBUMU – tak postanowiła większość uczniów szkoły.

Po świętach Bożenarodzeniowych i feriach zimowych  więc rozpocznie się nowa akcja – „Album”, w której wezmą udział uczniowie mający uzdolnienia i talenty artystyczne. Oni rozmalują kartki albumu w odpowiednie malunki i rysunki, na których inni uczniowie, którzy pasjonują się fotografią, rozmieszczą na nich kopie zdjęć.

Uczniowie PSS przy ChZNPna Ukrainie, 27 października 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code