Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie w Iwano-Frankiwsku

Prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie w Iwano-Frankiwsku

Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) zaprasza na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie pt. „Majówka nad Świcą. Od Bolechowa i Doliny do Wygody i Przełęczy Wyszkowskiej”.

Podczas spotkania gość opowie o urokliwej dolinie rzeki Świcy oraz miasteczkach dawnego województwa stanisławowskiego – Bolechowie i Dolinie (obecnie obwód iwanofrankiski). Burzliwe dzieje łupionego przez oddziały opryszków Bolechowa, wzloty i upadki górniczej Doliny, walki o przełęcz wyszkowską w latach 1914-1915, pogranicze Bieszczad i Gorganów, chętnie nawiedzane w dwudziestoleciu międzywojennym przez letników i turystów, losy bolechowskich i dolińskich Żydów – to tylko niektóre wątki prezentacji ilustrowanej oryginalną ikonografią z epoki.

Prezentacja odbędzie się 11 kwietnia 2019 roku (czwartek) o godz. 18.00 w sali głównej Centrum przy ulicy Strzelców Siczowych 56.

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim. Wstęp wolny! Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Domem Spotkań z Historią – instytucją kultury m.st. Warszawy.

Słowo Polskie na podstawie informacji CKPiDE w Iwano-Frankiwsku, 10 kwietnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code