Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » 300 tys. przesiedleńców wkrótce może opuścić okupowaną strefę Donbasu

300 tys. przesiedleńców wkrótce może opuścić okupowaną strefę Donbasu

Zastępca ministra do spraw tymczasowo okupowanych terenów Georgij Tuka przewiduje, że wkrótce niekontrolowane przez Ukrainę strefy obwodu ługańskiego i donieckiego opuści około 300 tys. ludzi.

– Cały szereg przedsiębiorców na niekontrolowanym terenie po przejęciu przez terrorystów jest likwidowany. Można mówić o co najmniej 10 kopalniach, które nie tylko wstrzymały wydobycie węgla, a całkowicie zostały zamknięte, przez co znaczna ilość ludzi straci możliwość utrzymania swoich rodzin – cytuje słowa Tuki agencja „Ukrinform”.

Urzędnik podkreślił, że w związku z pojawieniem się tak dużej ilości uciekinierów z okupowanej przez prorosyjskich separatystów strefy, ukraińska gospodarka może być znacznie obciążona i do tego trzeba się przygotować.

Wcześniej ukraińskie media informowały o stratach w rozmiarze ponad 1 miliard USD w związku z przejęciem przez terrorystów Ałczewskiego oraz Jenakijowskiego przedsiębiorstw metalurgicznych. Georgij Tuka 5 maja poinformował, że prawdopodobnie sprzęt z tych przedsiębiorstw zostanie przewieziony do Rosji.

Słowo Polskie, 12.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code