Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 30 gości z Polski na III Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Chmielnickim

30 gości z Polski na III Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Chmielnickim

Burzliwe oklaski, przyjazne uściski dłoni oraz nowe znajomości pozostały w historii stosunków międzynarodowych Podola i III Międzynarodowego Forum Gospodarczego „Możliwości Inwestycyjne obwodu chmielnickiego”.

Tylko z Polski, a najwięcej – z województwa kujawsko-pomorskiego, na forum przyjechało około 30 znanych przedsiębiorców na czele z konsulem RP w Winnicy Agnieszką Góralską.

Również obecni byli goście z Czech, Słowacji wraz z dyplomacją. „14 delegacji z różnych krajów wyraziło zainteresowanie forum, i jest to znak, że obwód chmielnicki wywołują zainteresowanie wśród inwestorów” – uważa kierownik obwodu.

Przewodniczący obwodowej Administracjii Państwowej Wadym Łozowyj zaprezentował uczestnikom forum inwestycyjny potencjał obwodu chmielnickiego.

Uczestników Forum powitali goście z zagranicy: wiceprezes organizacji społecznej „Międzynarodowy Trade-Club na Ukrainie”, pierwszy sekretarz Ambasady Republiki Słowackiej na Ukrainie pani Sonia Кrajczowa i wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Rzeczypospolitej Polskiej Sławomir Кopyść. Słowa gratulacji dołączył także wiceprezes Izby Handlowo-Przemysłowej Ukrainy Rostysław Korobka.

Mieszkańcy Podola przedstawili najlepsze wzorce swoich produktów Na przykład mleczarnia z Derażni – ponad 30 rodzajów wyrobów z mleka pod marką „Zdrowy Świat”, chociaż uczestniczy w takich imprezach już nie pierwszy raz. Świadczą o tym ponad kilkadziesiąt dyplomów. Do degustacji próbek ustawiła się kolejka. Tuż prezentują swoje produkty koledzy z Wińkowiec i Krasiłowa.

Wiele ciekawych wzorów wystawił Uniwersytet Narodowy, mający wieloletnie relacje z wieloma europejskimi kolegami. Rolnicy z Gródka przedstawili szeroki asortyment produktów z jabłek. Niemałe osiągnięcia mają pierwsze społeczności terytorialne. Ich działalność jest w pierwszej trójce najlepszych w kraju. Moderatorom spotkania – przewodniczącemu administracji Wadimowi Łozowemu, Michałowi Zagorodniemu i Aleksandrowi Symczyszenowi, przedstawione zostały slajdy o ich działalności.

Oklaski wywołały podpisania dużej ilości umów. Jedna z nich dotyczy odrodzenia lokalnego lotniska. Także odbyły się spotkania na przedsiębiorstwach centrum regionalnego,KamieńcaPodolskiego i innych przedsiębiorstwach.

Lidia Baranowska, Franciszek Miciński, 22 marca 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *