Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » 3 miliony znaczków pocztowych barwach polskich i ukraińskich

3 miliony znaczków pocztowych barwach polskich i ukraińskich

Dzięki współpracy polskiego MSZ i Poczty Polskiej SA wyemitowany został w nakładzie 3 milionów wyjątkowy znaczek pocztowy, który od 25 marca  można kupić w polskich urzędach pocztowych .

Uścisk dłoni w barwach narodowych Polski i Ukrainy, przedstawiony na znaczku „Jesteśmy z wami!” autorstwa Pawła Myszki, ma podkreślić jedność, uwypuklić wspólnotę wyznawanych wartości i zapowiedzieć zaangażowanie w odbudowę niepodległej Ukrainy po zakończeniu rosyjskiego najazdu.

Uroczysta premiera odbyła się 25 marca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W uroczystości udział wziął prezes zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot i zastępca ambasadora Ukrainy w Polsce Oleh Kuts.

Spotkanie rozpoczęło wykonaniem niezwykle istotnej dla Ukrainy pieśni „Modlitwa za Ukrainę” Mykoły Łysenki z 1885 roku w interpretacji Tetiany Korż i Julii Charbat pochodzących z Ukrainy .

„Mocno doceniamy wysiłki Rzeczypospolitej Polskiej na arenie międzynarodowej wspierające Ukrainę. Ukraińcy, którzy opuścili swoje domy wskutek inwazji i przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dzisiaj są otoczeni szczególną troską i opieką. Dziękujemy za to bardzo. Jesteśmy przekonani, że dzięki wspólnym wysiłkom i takiemu niesamowitemu wsparciu zwyciężymy!” – podkreślił ukraiński dyplomata Oleh Kuts.

Słowo Polskie za: Łukasz Jasina, mw, MSZ RP, 27 marca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code