Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » 3 dni jak w Bajce – relacja z wycieczki do Pacanowa

3 dni jak w Bajce – relacja z wycieczki do Pacanowa

Od 1 po 3 czerwca w Pacanowie odbywał się X Jubileuszowy dziecięcy festiwal z udziałem dziecięcych i młodzieżowych teatrów z Polski. W festiwalu miał zaszczyt uczestniczyć i kresowy teatrzyk „Dialog” z Winnicy, kierownikiem artystycznym którego jest pani Wiktoria Gajdasz pod egidą Winnickiego Kulturalno-Oświatowego Związku Polaków (prezes – Alicja Ratyńska).
Młodzi kresowiacy prezentowali widzom przedstawienie „Krasnoludki są na świecie”, które szczególnie spodobało się najmłodszym widzom. Kolorowe stroje oraz obrazy sceniczne na długo zapamiętają wszyscy, kto miał okazję obejrzeć przedstawienie.
Oprócz występów na różnych scenach, dzieciaki z Winnicy również brali udział w różnych artystycznych zajęciach, odwiedzili Park Jurajski w mieście Bałtów, przeszli się ulicami miasta Kielce, podwyższając swój poziom znajomości języka polskiego.
Jednym z najbarwniejszych wydarzeń stał się udział młodzieży z Podola w świątecznej paradzie do Dnia Dziecka. Tysiące małych aktorów w kolorowych kostiumach na czele z Koziołkiem-Matołkem kroczyli ulicami miasta, witając mieszkańców uśmiechem, głośnymi przywitaniami oraz piosenkami.
Niezapomniane wrażenia zostawiło po sobie przedstawienie „Bajkowy świat” w Europejskim Centrum Bajki, uczestnikami którego stali się młodzi aktorzy.
Owe nowoczesne bajkowe centrum bardzo spodobało się wszystkim dzieciom – i tym małym, i tym już po 30-ce. Trafiwszy w bajkowy świat, dzieci poznawali bajki wszystkich europejskich państw oraz poczuć się prawdziwymi bohaterami z bajki.
Małym aktorom bardzo spodobał się festiwal. Cały skład „Dialogu” już marzy o następnych zaproszeniach na tak wspaniałe festiwale.

 

Zdjęcia z Pacanowa:

{morfeo 145}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code