Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Pomoc humanitarna z Polski już na granicy z Ukrainą

Pomoc humanitarna z Polski już na granicy z Ukrainą

Polski rząd wysłał pomoc humanitarną dla Ukrainy. Konwój 29 ciężarówek z pomocą humanitarną od Polski dla Ukrainy jest w drodze do Kijowa.

W transporcie są koce, materace i łóżka polowe. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przygotowała 9 tysięcy takich kompletów.

Oprócz tego część ładunku to różnego rodzaju ubrania, a także środki medyczne – między innymi bandaże i gaza. Zdecydowano też, że Polska przekaże Ukraińcom 2 miliony maseczek mających chronić przed zakażeniem koronawirusem. 31 stycznia kierowcy mają zaplanowany nocleg już na Ukrainie.

Do stolicy Ukrainy konwój dotrze 1 lutego.

W niedzielę 30 stycznia polski samolot transportowy wyleciał z Warszawy do Kijowa. Prawdopodobnie Polska stała się czwartym krajem, który zaczął wspierać wojskowo Ukrainę. Polska przekazała Ukrainie w ramach wsparcia kilkadziesiąt tysięcy sztuk amunicji różnego rodzaju – poinformował Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Taka decyzja zapadła po licznych konsultacjach prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami rządu i sojusznikami. Za realizację tego zobowiązania odpowiada minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Słowo Polskie za: RMF, BBN, mw, 31 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code