Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » 27 lipca mija termin składania dokumentów na studia podyplomowe w Polsce!

27 lipca mija termin składania dokumentów na studia podyplomowe w Polsce!

Zdjęcie pobrane z wste.edu.pl

Ruszyła rekrutacja na studia drugiego, trzeciego stopnia i podyplomowe we wszystkich polskich placówkach dyplomatycznych na terenie Ukrainy a także  Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Gruzji, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Węgier.
Studenci polskiego pochodzenia mogą ubiegać się o stupendium rządu RP na podstawie Karty Polaka oraz innych dokumentów, potwierdzających ich przynależność do narodu polskiego.
Rekrutacja kończy się 27 lipca br. Przed składaniem przetłumaczonych dokumentów należy zgłosić się na rozmowę do konsula w waszym okręgu konsularnym.
W Winnicy osobiście umówić się na rozmowę z konsulem można w dniach roboczych przez telefon (0432) 50-74-13.
Studia podyplomowe  w Polsce wyglądają inaczej niż na Ukrainie. Zajęcia odbywają się przeważnie w Piątek, Sobotę i Niedzielę. Polskie uczelnie proponują komfortowe warunki studiowania, przy potrzebie można zgłaszać się do dziekanatu z prośbą o nocleg w akademiku.
Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje dyplom, uznawany we wszystkich krajach UE oraz wielkie życiowe doświadczenie i nowe znajomości z polskimi kolegami.

Prosimy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami załączonymi do niniejszego ogłoszenia.
Osoby z Winnickiego Okręgu Konsularnego mogą składać dokumenty osobiście w naszym konsulacie po uprzednim umówieniu telefonicznym pod numerem telefonu: (0432) 507-413.
Termin składania dokumentów upływa z dniem  27 lipca 2012 r.
UWAGA! Przypominamy, że:
1) Wszystkie dokumenty powinny być przetłumaczone na język polski.
Przekład dokonany przez tłumacza przysięgłego albo potwierdzony u notariusza.
2) Prosimy o wypełnienie oświadczenia o zapoznaniu się z zasadami ubiegania się o stypendium Rządu RP na studia w Polsce (w załączeniu).
3) Zaświadczenie lekarskie powinno potwierdzać brak przeciwwskazań do podjęcia studiów – forma 086 (nie wystarczy zaświadczenie lekarskie na wyjazd turystyczny za granicę).
4) Prosimy o przedstawienie paszportu ukraińskiego wraz z tłumaczeniem na język polski oraz paszportu zagranicznego.

informacje dla stypendystów,

podstawowe informacje dla Polonii,

kierunki studiów,

zasady i tryb rekrutacji,

kwestionariusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code