Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » 25 tysięcy osób zebrało się w Kijowie na świętowaniu 71-lecia UPA

25 tysięcy osób zebrało się w Kijowie na świętowaniu 71-lecia UPA

Zdjęcie pobrano z nr2.ru25 tysięcy nacjonalistów przeciwko 70 socjalistom – taki był bilans świętowania kolejnej rocznicy Ukraińskiej Powstańczej Armii na Ukrainie. Organizatorzy apelowali by nie tylko stworzyć nową UPA ale także walczyć z bronią w ręku.

Komuniści w ostatnim momencie zrezygnowali z udziału w równoległym do nacjonalistycznego wiecu.

– Jeżeli uważamy się za centrum Europy to dlaczego do nas może bez problemów wjeżdżać każdy, kto tylko zechce? Trzeba wprowadzić wizy dla moskali! – zaproponował deputowany od „Swobody” Igor Mirosznyczenko.

– Rosja musi zapomnieć, że kiedyś ona tu gospodarowała oraz zrozumieć, że Ukraina wraca do domu – do Europy. Putinowi nie podoba się zachowanie Ukrainy i  zaczyna aranżować różne „wojny handlowe”, chociaż żaden Rosjanin jeszcze nie umarł od ukraińskiej czekolady czy sera. Oni umierają od wódki. Niech Putin na to zwróci uwagę – emocjonalnie zwrócił się do uczestników marszu Oleh Tiahnybok – lider nacjonalistycznego ugrupowania „Swoboda”.

W większości sytuacji milicja zachowywała się biernie nie zważając na to, że część uczestników marszu w maskach była dość agresywna.

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code