Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » 25 sierpnia 2021 zostało podpisane porozumienie o współpracy między Wszechukraińską Radą Kościołów i Organizacji Religijnych a Ministerstwem Edukacji i Nauki Ukrainy

25 sierpnia 2021 zostało podpisane porozumienie o współpracy między Wszechukraińską Radą Kościołów i Organizacji Religijnych a Ministerstwem Edukacji i Nauki Ukrainy

Porozumienie podpisał w imieniu WRKiOR przez zwierzchnika Ukraińskiej Cerkwi Grekokatoloickiej Światosław Szewczuk jako kolejny przewodniczący, który nazwał to wydarzenie historycznym. W imieniu Ministerstwa podpis pod dokumentem złożył minister Edukacji i Nauki Sergij Szkarlet.

Arcybiskup większy Światosław podkreślił, że umowa między WRKiOR i MEN – zobowiązujący dla obu stron dokument określający zasady i wartości, które mają być podstawą działalności wychowawczej i edukacyjnej na Ukrainie,- informuje Departament Informacji UKGK.

Patriarcha Światosław zauważył, że składnik moralny i wartościowy jest kluczowym momentem współpracy państwa i Kościoła w wychowaniu przyszłych pokoleń. W szczególności chodzi o obronę wartości rodzinnych, którym współczesny świat rzucił prawdziwe wyzwanie.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 2 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code