Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » 21 milionów zł z unijnego budżetu na parki w stolicy Polski

21 milionów zł z unijnego budżetu na parki w stolicy Polski

Fot. TVN

Na lata 2014-2020 Polska ma do wykorzystania ok. 82,5 mld euro środków UE. W poprzedniej perspektywie (2007-2013) miała na to ok. 15 mld euro mniej.

Ponad 21 mln zł wsparcia z budżetu Unii Europejskiej otrzymają władze Warszawy na rozbudowę trzech parków o symbolice historycznej, m.in. Parku Akcji “Burza” wokół Kopca Powstania Warszawskiego.

Dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej dotyczy także terenu Fortu V Włochy oraz Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na Ursynowie; urządzanie tych miejsc ma zakończyć się w 2022 r.

Dofinansowane z pieniędzy Unii Europejskiej trzy parki w stolicy Polski zajmują ponad 25 ha powierzchni. Władze Warszawy przekonują, że po ich renowacji staną się one atrakcyjniejszymi miejscami odpoczynku, rekreacji oraz spędzania wolnego czasu przez mieszkańców.

Planowane prace na Ursynowie to m.in. uporządkowanie istniejącej zieleni (oczyszczenie terenu, usunięcie samosiejek) i założenie ok. 6 ha trawników, posadzenie 300 nowych drzew i 0,5 ha krzewów. Również tutaj mają powstać nowe place zabaw dla dzieci, urządzenia do gier, ciągi spacerowe i biegowe, a także droga rowerowa, plac centralny i aleja z oświetleniem parkowym.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 23.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code