Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 20 stycznia 2018 roku w Sanktuarium Latyczowskim odbył się XII festiwal kolęd i pastorałek

20 stycznia 2018 roku w Sanktuarium Latyczowskim odbył się XII festiwal kolęd i pastorałek

W latyczowskim kościele co roku gromadzą się chrześcijanie, aby głosić wszystkim o narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Jak zawsze tegoroczna uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się z Liturgią, której przewodniczył biskup ordynariusz diecezji Kamieniecko – Podolskiej Leon Dubrawski. Jego Excelencia serdecznie powitał uczestników festiwalu, którzy już od wielu lat przybywają do Latyczowa, a także debiutantów, którzy po raz pierwszy tutaj przybyli do stóp Królowej Podola i Wołynia. Proboszcz parafii Sanktuarium ks. Adam Przywuski również zwrócił się ze słowami powitania do uczestników Festiwalu, parafian i gości. Podczas homilii biskup Leon Dubrawski zwrócił uwagę na duchowy sens tradycji kolędowania. „Kolęda nie jest tylko zwykłą piosenką, a przede wszystkim to zapowiedź radości narodzonej w ludzkim sercu. Tylko wtedy, gdy kolędnik żyje Wiarą w Chrystusa, to wtedy dopiero kolęda niesie światło Wiary innym. Kolęda ma na celu łączyć ludzi, rodziny, pokolenia”, – mówił biskup.

Świąteczny koncert rozpoczął się z występu chóru parafialnego, działającego przy sanktuarium Latyczowskiej Marii Panny.

W celu zaprezentowania swoich umiejętności i uczczenia narodzin Jezusa Chrystusa w tym roku zgłosiło się 12 zespołów i wokalistów z parafii w Dunajowcach, wiosek Pisarówka oraz Żerdia , miasta Chmielnik, Chmielnicki, Latyczów a także wokaliści z wiosek Rudnia oraz Gołowczency.

Od małych do dużych uczestnicy imprezy śpiewali kolędy, zasiewali na szczęście, na zdrowie, na dobro i na dostatek, demonstrowali gościnność i hojność niosąc radość i dobry nastrój.

Wszyscy uczestnicy tradycyjnego kolędowania w Latyczowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenie na XIII Festiwal kolęd i pastorałek, który zaplanowany jest na trzecią sobotę stycznia 2019 roku.

Irena Letawina, zdjęcia: Latyczowska hromada, 03.02.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code