Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » 20 marca nowy szef polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy spotkał się z prezesami organizacji polskich z regionu winnickiego

20 marca nowy szef polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy spotkał się z prezesami organizacji polskich z regionu winnickiego

Podczas rozmowy, która później przekształciła się w nieformalną pogawędkę, poruszono tematy wymiany Kart Polaka, w związku z wygaśnięciem ich daty ważności, zamawiania podręczników dla polskich szkółek sobotnio-niedzielnych, współpracy z ORPEG i innych.

Prezesi organizacji polskich ze Wschodniego Podola dobrze pamiętają konsula Damiana Ciarcińskiego. Po kilkuletniej pracy w Departamencie MSZ w Warszawie polski dyplomata już w randze Konsula Generalnego RP w Winnicy powrócił na Podole i od pierwszych miesięcy zabrał się porządkowanie spraw, między innymi za ułatwienie miejscowym Polakom dostać się na rozmowę z konsulem na Kartę Polaka. Na spotkaniu w Winnicy były obecne także konsulowie Urszula Filipkowska oraz została przedstawiona nowa konsul ds współpracy z Polakami za Granicą Magda Arsenicz.

Dzień wcześniej (19 marca) podobne spotkanie odbyło się w Żytomierzu. Na inauguracyjne spotkanie z Konsulem Generalnym przybyło ponad 50 osób. 17 marca Damian Ciarciński spotkał się z aktywem polskiej mniejszości narodowej w Chmielnickim.

Słowo Polskie, 21.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code