Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » 20 i 21 stycznia w Wiśle spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy

20 i 21 stycznia w Wiśle spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy

Fot. prezydent.pl

Sytuacja bezpieczeństwa w regionie będzie tematem konsultacji prezydentów Polski i Ukrainy Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego, które odbędą się w czwartek i piątek w Wiśle – poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Minister Kumoch zapowiedział w rozmowie z PAP, że pod koniec tygodnia – w czwartek i piątek – w Wiśle odbędą się konsultacje między Prezydentami Polski Andrzejem Dudą i Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Jak przekazał, tematem konsultacji będzie szeroko pojęta sytuacja bezpieczeństwa w naszym regionie i zagrożenia płynące ze strony Rosji.

Agencja Reutera przypomina, że w ostatnim czasie Rosja zgromadziła ponad 100 tys. żołnierzy przy swej granicy z Ukrainą. W związku z tą sytuacją obawy wyraziły Stany Zjednoczone, które twierdzą, że Rosja przygotowuje inwazję na Ukrainę, jeżeli środkami dyplomatycznymi Kreml nie zdoła osiągnąć swoich celów.

Rosja zaprzecza planom ataku na sąsiada, niemniej zastrzega, że może podjąć bliżej nieokreśloną wojskowa akcję w przypadku nie spełnienia jej żądań – przypomina Reuters.

Słowo Polskie za: prezydent.pl, 20 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code