Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » 18 tys. opracowanych wniosków w Żytomierskim Archiwum Obwodowym w roku 2017

18 tys. opracowanych wniosków w Żytomierskim Archiwum Obwodowym w roku 2017

W ciągu 2017 roku Państwowe Żytomierskie Archiwum Obwodowe opracowało ponad 18 tysięcy wniosków o udostępnianie informacji archiwalnej złożonych przez obywateli Ukrainy i innych państw.

29 stycznia odbyło się spotkanie, w trakcie którego dyrektor placówki Anton Michajłow opowiedział o tym, czym zajmowało się archiwum w roku ubiegłym.

„Państwowe obwodowe archiwum obwodu i inne placówki archiwalne obwodu żytomierskiego w 2017 roku opracowały ponad 18 tys. zamówień – to w dwa razy więcej, niż planowano. W ciągu roku sprawozdawczego 1154 osób pracowały samodzielnie w Sali Czytelnika, między innymi obywatele Białorusi, Kanady, Izraelu oraz Polski” – mówił szef archiwum.

Także Michajłow powiedział, że obywatele Ukrainy bardziej interesują się potwierdzeniem praw na mienie, stażu pracy i t.d.

W 2017 roku ujawniono 698 unikatowych dokumentów, w tym – filmy, zdjęcia oraz nagrania. Archiwum przygotowuje także wystawy tematyczne różnych dokumentów, związanych także z życiem polskiej wspólnoty.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia http://oda.zt.gov.ua, 30.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code