Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » 150+ miast na całym świecie zerwało stosunki partnerskie z miastami w Rosji

150+ miast na całym świecie zerwało stosunki partnerskie z miastami w Rosji

Fot. Ambasada Ukrainy w Polsce

Pod koniec maja br. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy poinformowało, że ponad 150 miast w ponad 20 krajach zerwało stosunki partnerskie z ponad 160 miastami w Rosji.

„Jeszcze dziesiątki miast – na drodze do tego, ponieważ świat rozumie, że z Rosją nie może być przyjaznych i braterskich stosunków. Decyzje o rozwiązaniu umów bliźniaczych z miastami rosyjskimi podjęły już miasta w takich krajach jak Australia, Austria, Wielka Brytania, Dania, Grecja, Estonia, Hiszpania, Włochy, Kanada, Łotwa, Litwa, Niemcy, Norwegia, Peru, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Finlandia, Czechy, Szwecja i Holandia” – czytamy w oświadczeniu.

Ponadto, według MSZ, Związek Miast Bałtyckich podjął niedawno decyzję o wykluczeniu z członkostwa rosyjskie miasta takie jak Petersburg i Gatczyn. Ponadto, ukraińskie miasto Wiwniańsk przyjęto do Stowarzyszenia tego związku.

Walentyna Jusupowa, 13 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code