Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » 15 lat tworzenia wspólnoty wartości razem z WiD

15 lat tworzenia wspólnoty wartości razem z WiD

Fundacja „Wolność i Demokracja” jest jedną z najprężniej działających polskich organizacji pozarządowych, wspierających rozwój polskiej oświaty i mediów polskich poza granicami kraju oraz wsparcia przemian na rzecz demokracji na terenach byłego Związku Sowieckiego.

Niewielka inicjatywa na rzecz wsparcia mniejszości polskiej na Białorusi, która narodziła się w 2006 roku dzięki czynnemu udziałowi obecnego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, przerosła w aktywny instrument, krzewiący wiedzę o polskiej kulturze, tradycjach i zasłużonych Polakach.

20 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się podsumowanie 15 lat działalności Fundacji Wolność i Demokracja. Na jednej sali spotkali się założyciele Fundacji, sponsorzy i beneficjenci programów, realizowanych przez WiD a także przedstawiciele kluczowych organizacji partnerskich.

Uroczystości jubileuszowe przebiegały w formacie paneli tematycznych, uroczystej gali, pozdrowień w postaci krótkich filmików wideo i występu artystycznego Joanny Moro. Osoby, szczególne zasłużone ze względu na aktywną współpracę z WiDem zostały uhonorowane upominkami i wiązankami kwiatów.

Redakcja, 20 września 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code