Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » 14 sierpnia odbędzie się konsekracja Visvaldasa Kulbokasa na nowego nuncjusza apostolskiego dla Ukrainy

14 sierpnia odbędzie się konsekracja Visvaldasa Kulbokasa na nowego nuncjusza apostolskiego dla Ukrainy

W archikatedrze św. Stanisława i Władysława w Wilnie odbędą się święcenia biskupie Visvaldasa Kulbokasa, który został mianowany nuncjuszem apostolskim na Ukrainie.

Wyświęcenie odbędzie się 14 sierpnia. Ceremonii przewodniczy kardynał Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Jego Eminencja prałat Wisvaldas Kulbokas urodził się w Kłajpedzie (Litwa) 14 maja 1974 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 19 lipca 1998 r. i został wyświęcony w diecezji Telšiai (Litwa).

Otrzymał stopień doktora teologii. Wstąpił do Służby Dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej 1 lipca 2004 r. i służył w Misjach Papieskich w Libanie, Holandii, Federacji Rosyjskiej oraz w Sekcji Stosunków z Państwami Sekretariatu Stanu. Od 2020 roku pracuje w Nuncjaturze Apostolskiej w Kenii. Posługuje się językiem angielskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim i francuskim.

Przypomnijmy, że prałat Visvaldas Kulbokas towarzyszył kardynałowi Pietro Parolina podczas jego wizyty na Ukrainie w 2016 roku.

Sergij Porowczuk za: rkc.lviv.ua, 2 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code