Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » 120. numer Słowa Polskiego w tonacjach wojennych

120. numer Słowa Polskiego w tonacjach wojennych

Lipcowy numer miesięcznika Słowo Polskie pojawił się tradycyjnie pod koniec miesiąca. Na 12 stronach dominującym tematem pozostają tematy rosyjskiej inwazji na Ukrainę, pomoc z Polski dla kraju nad Dnieprem oraz ciekawostki z terenów, gdzie mieszkają duże skupiska osób pochodzenia polskiego.

Wart uwagi jest m.in. tekst o Krzemieńcu, jako chwilowej stolicy polskiej dyplomacji we wrześniu 1939 r. Dramatyczną relację amerykańskiego ambasadora w II RP można przeczytać na stronie 7.

Lipcowe odpusty w Latyczowie i Berdyczowie odbywają się co roku. Nawet w roku bieżącym do największych sanktuariów maryjnych na Ukrainie popłynęły rzesze pielgrzymów modlących się o jak najszybszy pokój i zaprzestanie walk zbrojnych (strona 1).

Kolejne wysiłki z boku wiernych i duchowieństwa są kierowane na zwrócenie kościoła Świętego Mikołaja w Kijowie. Teksty na ten temat można znaleźć na stronach 9 i 12.

Całość 120 numeru Słowa Polskiego można przeczytać pod linkiem: https://slowopolskie.online/wp-content/uploads/2022/08/slopowopolskie_nr_120.pdf

Redakcja, 3 sierpnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code