Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » 12% Ukraińców planują wyjechać do pracy za granicę

12% Ukraińców planują wyjechać do pracy za granicę

Fot. Gratka.pl

O tym świadczą wyniki badań przeprowadzonych przez Research & Branding Group.

Ankietowanie przeprowadzone w maju 2019 roku  wykazało, że większość mieszkańców Ukrainy – 80% – w najbliższym czasie nie planują wyjeżdżać do pracy za granicę.

Zamiar opuścić kraj w celu ma 12% Ukraińców, większość z nich (9%) na razie deklaruje chęć powrotu na Ukrainę (wobec 3%, którzy chcieliby pozostać za granicą na stale).

Najczęściej chęć wyjazdu do pracy za granicę obserwuje się wśród mężczyzn, a także wśród osób do 30. roku życia. Plany na stały pobyt za granicą  charakteryzują w równym stopniu mężczyzn jak i kobiet, a także przedstawicieli wszystkich grup wiekowych do 50 lat.

Najczęściej pracować za granicą planują mieszkańcy Ukrainy Zachodniej.

Większość z tych, którzy planują wyjechać – 47% -nie mają preferencji co do zakresu działalności i kierują się okolicznościami.

24% z nich wybrało opcję „dowolne zatrudnienie” i tylko 9% – „praca w zawodzie”. Wśród tych, którzy chcą pracować tylko w zawodzie jest zdecydowana większość mężczyzn, a także osób do 40 lat.

Badanie przeprowadzono w okresie od 21 do 30 maja wśród 2001 respondentów w wieku od 18 lat.

Lidia Baranowska, 18 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code